YEMEK

Anemiden Ülsere Her Hastalığa Doğal Çözüm: Muz Çiçeği

Anemiden Ülsere Her Hastalığa Doğal Çözüm: Muz Çiçeği

Muz çiçekleri, Kolombiya And Dağlarında yetişir. Muz demetinin sonunda bulunan koyu mor kırmızı çiçeği büyük çiçektir. İç kısımda ise muza dönecek küçük çiçekler bulunur. Muz çiçeği içinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle doğal bir ilaç gibidir.

1. Enfeksiyonları iyileştirir

Muz çiçeği, bakteri gelişimini önlemeye yardımcı olan etanol çiçeklerine sahip olduğu için, enfeksiyonu tedavi etme özelliğine sahiptir. Muz çiçeği bu sayede açık yaraları da iyileştirebilir. Aynı zamanda vücutta parazitlerin barınmasını önlemeye yardımcı olur.

2. Diyabet ve aneminin üstesinden gelir

Diyabetik hastalar veya anemi hastaları muz çiçeklerini bol bol tüketmelidir. Muz çiçeği lif ve demir açısından zengin olduğu için kan şekeri seviyesini düşürür ve aynı zamanda vücuttaki hemoglobin seviyesinin yükselmesini sağlar.

3. Ruhsal sağlığınızı dengeler ve kaygıyı azaltır

Muz çiçeklerinde bulunan magnezyum sayesinde ruh haliniz dengelenir ve kaygılarınız, stresiniz azalır. Ayrıca muz çiçeğinin anti-depresanlar gibi yan etkisi de yoktur.

4. Yaşlanmayı geciktirir

Muz çiçeği özü sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesine fayda sağlar, böylece cildin yaşlanmasını ve kırışmasını engeller.

5. Ülsere iyi gelir

Muz çiçekleri lif açısından zengindir. Çözünür lif, suyun içinde eriyerek jel kıvamına geldiği için gıdaların sindirim kanalına kolaylıkla girmesini sağlar. Çözünmeyen lif ise, suda çözülmediğinden sindirilmemiş besinlerin sindirilmesine yardımcı olur. Her ikisi tür lif de sağlıklı sindirimi ve besin emilimini artırır.

6. Zengin vitamin ve minarel kaynağıdır

vitamin

Muz çiçekleri önemli vitamin çeşitleri olan C, A ve E vitaminlerini içerir. Aynı zamanda önemli derece potasyum ve lif taşırlar.

7.İşte derdinize deva olabilecek bir muz çiçeği kürü tarifi

Öncelikle bir tencereye iki kaşık yağ koyun. Tencereye biraz hardal tohumu ekleyin ve cızırdayana kadar bekleyin.

Yeşil biber ve soğanı doğrayıp tencereye ekleyin ve kızarmalarını bekleyin.

Bu noktada tencereye önceden rendelediğiniz muz çiçeğini ekleyebilirsiniz. Daha sonra karışımınıza zerdeçal, tuz, kişniş tozu ve köri yaprakları ekleyin.

Ardından tencereye biraz su ilave edin ve bir süre için kapağını kapatın.

Bundan sonra kapağı açın ve biraz rendelenmiş hindistan cevizi ilave edip iyice karıştırın. İşte muz çiçeği kürünüz hazır.

Okuyucu Yorumları4 yorum
  • 1 Oy
    Kolombiye And Dağlarına kadar gitmenize gerek yok Güneyimizde Anamur'da heryer MUZ DOLU.
  • 1 Oy
    şimdide MUZ ÇİÇEĞİ nimi millete pompalıyorlar.Birilerinin elinde bol miktarda var sanılan.
  • 0 Oy
    Türkiyedeki de aynı renk, Kolombiya dan getirmemiz şartmı :))
  • daha dünyada ne hastalıklara ne iyi gelen bitkiler var bulunamamış anlaşılmamış olarak rabbim bir hastalık veriyor ise onun caresinide veriyor hemde dogal olarak bir gün mutlaka herşey bulunacaktır bence kanserin bile ilacı dogada rabbim hayvanlardan bile şifa yaratıyor insanogluna mesela yılanın zehiri bile şifa yılanın panzehirinden nasıl ne hastalıklara şifa yaratıldıgına bakın arıların dünya üzerindeki polen etkisine bakın poleini düzenlemesine bakın hatta yaradan kuranda arıları mucize olarak göstermiştir heleki zeytin agacını bence dedigim gibi her hastalıgın şifası dogada var

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.