YEMEK

Bu Tabaktakileri Yemeye Kıyamayacaksınız!

Bu Tabaktakileri Yemeye Kıyamayacaksınız!

Ne kadar kötü aşçı olursanız olun; en basit, ucuz ve sıradan yiyeceklerle hazırlanan bu servislere kimse "Hayır" diyemeyecek!

Kedili Ekmek

Az yağda pişmiş bir yumurta, üzerine bir dilim ekmek, 5 tane siyah zeytin ve yarım elma.. Kedili ekmeğiniz hazır.


Tavuk Pilav

Kızarmış tavuk butu, patates ve sotelenmiş sebzeyi tabağınızın kenarına yerleştirin. Pilava ise şekil verin. Kimse bu tabağa hayır diyemez!


Yumurta

Sotelenmiş sebzeleri tabağın kenarlarına yerleştirin ve pilavı tabağın ortasına koyarak istediğiniz bir şekli verin. Yumurta yerine bir parça et ya da yoğurt kullanabilirsiniz.


Çikolatalı Ekmek

Bir dilim ekmeğe istediğiniz bir şekli verin; şekil vermek için hamur kalıplarınızı kullanabilirsiniz. Ekmeğin üzerine çikolata kreması ya da reçelle süsleyerek bir bardak sütle servis yapın. Afiyet olsun.


Civcivli Mısır Ekmeği

Bir dilim mısır ekmeğine civciv şekli vererek kesin ve üzerine ağız yapmak için peynir, gözler için de siyah zeytin kullanın. Tabağın kenarlarını taze meyvelerle süsleyebilirsiniz.


Salamlı Ekmek

Bir dilim ekmeğe şekil vererek kesin. Üzerine salamları keserek şekil verin. Kuyruk yapmak için zeytin ezmesi kullanabilirsiniz. Tabağı süslemek için taze meyveleri kullanın.


Köfte Pilav

Tabağın etrafına sotelenmiş sebzeleri yerleştirin ve tabağın ortasına pilavı şekil vererek yerleştirin. Bir dilim salamla pilavdaki detayları yapabilirsiniz. Son olarak köfteleri yerleştirip herhangi bir sos ile balonun iplerini yapabilirsiniz.


Tavuk Pilav

Pişirdiğiniz tavuk göğsünün üstüne pilavı şekil vererek yerleştirin. Yumurta yerine patates püresi kullanarak da şekil verebilirsiniz. tabağı süslemek için biraz brokoli kullanın.


Çikolatalı Ekmek

Bir dilim ekmeğe istediğiniz şekli vererek üzerine çikolata kreması ya da reçel sürün. Ayakları için kuru erik ve tabağı süslemek için de taze meyve kullanın.


Tavuk Pilav

Tavukları tabağın alt tarafına yerleştirin ve üzerine pilavla bir şekil verin. Resimdeki zebranın çizgileri için yosun kullanılmış; siz zeytin ezmesi ya da barbekü soskullanabilirsiniz.


Reçelli Ekmek

Bir dilim ekmeği tost makinesinde kızartın. Üzerine reçeli dökün ve taze meyvelerle süsleyin.


Damla şeklinde kestiğiniz ekmeklerin altına kızarttığınız sosisleri yerleştirin. Taze meyvelerle tabağınızı süsleyerek servis edebilirsiniz.


Peynir Ekmek

Peynire şekil vererek tabağın ortasına koyun. Detaylar için zeytin ezmesi kullanabilirsiniz ve bulutlar için de bir dilim ekmek. Bir tane elmayı dilimleyerek tabağın kenarına yerleştirin.


Sosisli Yumurta

Pişirdiğiniz sosisi tabağın ortasına yerleştirin ve kanat olarak yumurta ve ekmek kullanın. Tabağı süslemek için taze meyve kullanabilirsiniz.


Kızarmış Ekmek

Bir dilim ekmeğin ortasını şekilli kalıpla delerek çıkartıp kızartın ve yağda pişmiş yumurtanın üzerine yerleştirin. Domatesi elma soyar gibi ama biraz kalınca soyarak tabağın kenarına gül şeklinde yerleştirin. Yaprakları için maydanoz kullanabilirsiniz. Son olarak pişmiş sosisleri de yerleştirerek servis edin.


Kahvaltı

Kızarmış ekmek, yağda pişmiş yumurta, sosis ve son olarak yine taze meyvelerle süslenmiş en sağlıklı sabah kahvaltısı.. Afiyet olsun.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.