Bu yıl sonunda yasaklanacak! Peki neden?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan plastik alışveriş poşetleriyle ilgili yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra birçok işyeri kağıt poşet uygulamasına geçti.

Naylon poşet kullanımını sonlandırmayı amaçlayan çalışmalar çerçevesinde, zararları bilinen ve doğada yüzyıllar boyu yok olmadan kalabilen naylon ürünlerle mücadele hız kazanacak.

Bu yıl sonunda yasaklanacak! Peki ya neden?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ben yaşlı bir vatandaşım. naylon poşetin olmadığı veya en azından çok az olduğu dönemi bilirim. bu poşetlerin büyük faydası ver. geç kanseri manseri. sanki kanser naylon poşetinin ve çuvalın icat olmadığı asırlarda kanser yokmuydu. tabi nerden bilecekler sepetle un vs. taşıdıklarını.
@yildirimorhan62 Sizin için iş işten geçmiş ama biz gençlere zehir solu içme suyu tarım toprağı kalmamış bir dünya bırakmayın bari. BU sığ düşünceler yüzünden mahvettiniz dünyayı.
çöp poşetine mi para verelim. vatandaş zaten içine çöp koyarak geri dönüşümü sağlıyor. saklamıyoruz
bir zamanlar yüz yılın icadıydı Naylona doyduk elhamdülillah, şimdi bakalım hangi rantın kapıları aralanacak
Onun planı, programı yapılmıştır esasında bakalim şimdi kimler zengin olacak.
NİYE 1 OCAK 2019 HEMEN YASAKLANSIN PLASTİK SU ŞİŞELERİ DAHİL OLSUN SEÇİM Mİ BEKLENİYOR İNSANIMIZIN SAĞLIĞI DOĞAMIZ TOPRAKLARIMIZ BU KADAR UCUZ DEĞİL Mİ
iyi düşünülmüş karar da benmi yalnış okudum anladım anlayan varsa açıklık getirsin parayla verilmeyecek sözünü kağıt poşete hızla geçiş peki orman katlıamına süratle deevam saman yok zaten neyle olacak bir karar alırken çzöüm önerisi beraber gelir naylon poşet kulanan benim gibi dar gelirli bölgelerd epazarda manavda çarşıda açıklık net değil
Çok geç bir karar....
İNANSAKMI BİLMİYORUM.HALEN YUMURTA ,PEYNİR,SÜT AÇIKTA SATILIYOR.HEMDE BAĞIRA BAĞIRA.EVET ALMANYA BİZİ KISKANIYOR ONUN YÜZÜNDEN..
İçecek suyumuz, besin maddesi ekecek toprağımız kalmadığında, her yer naylonlar ve plastikler yüzünden zehir dolduğunda anlayacağız ama iş işten geçmiş olacak. Bu sığ düşüncelerle bizden bir bir halt olmaz.
az ileride oynayın poşete gelene kadad o poşetleri dolduramıyoruz ki zaten açız aç anlayın artık her yıl millete o zaman kullanılabilir bez torba verin ğcretsiz
Geç bile kalındı. Herkes bez torba kullansın. Eskiden file kullanılırdı. Plastik poşetlerle mi doğduk :((
Nihayet hükümetten olumlu bir karar geldi. İnşallah devamı gelir.
Merhaba ; bim , a 101 , migros , carforure , her biri dünyanın parasını kazanıyor , bimin 2016 yılı cirosu yeni para ile 20 milyar liradan fazla ..... kısacası dünyanın parasını kazanan bu marketler bir süreliğine 50 lira ve üstü veya 100 lira ve üstü alış veriş yapan müşterilerine bir üzerinde kendi logoları olan bez poşetler hediye edebilirler.... Gerçekten çevreciler ise yapsınlar görelim... yapmazlar ....bez poşeti bile 5 liraya satıp kar etmeyi amaçlarlar....
zararlı ,gdo lu ,zehirli, mısır şurubu ve nişasta şekerli herşeyi bize yedir, poşeti yasakla..öyle yapacağına kendiliğinden kısa zamanda yok olan poşetleri zorunlu yapsana.laf ola beri gele!
BENCEDE GEÇ KALINMIŞ BİR KARARDA EVDEKİ ÇÖPLERİ NASIL BİRİKTİRECEĞİZ ONUN HAKKINDADA BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ GETİRİLSE KEŞKE.
Diğer Haberler