YEMEK

Her Derde Deva Beş Mucize Bitki

Her Derde Deva Beş Mucize Bitki

Bu bitkiler birer şifa kaynağı.

Funda

Pembe ve mor çiçeklere sahip funda bitkisi zayıflamak isteyenlerin gözdesi. Sindirimi kolaylaştıran bitki yaşlılığın etkilerini de azaltıyor. İdrar yolu sorunlarına, romatizmaya ve öksürüğe iyi gelen funda sistit ve prostat tedavisi için de kullanılıyor.


Hardal

Tohumu baharat ve bitkisel ilaç olarak kullanılan hardal, romatizmanın adeta devası. Tozunun serpildiği küvette bir süre yıkanmanın romatizmal ağrılara iyi geldiği biliniyor. Solunum yolu rahatsızlıklarında etkili hardal tohumu, eklem iltihaplarına karşı da kullanılıyor.


Defne

Önemli bir antioksidan olan defne, balgam söktürücü ve öksürük önleyici etkiye de sahip. Yüksek seviyede demir ve magnezyum içeren defne yaprağı yağı eklemlere sürüldüğünde romatizmal ağrıların giderilmesi için de kullanılır.


Semizotu

A, B, C ve E vitamini deposu olan bu mayhoş tatlı bitki kan şekerini dengelerken kalp için de çok faydalıdır. Cildi güzelleştiren, kemik ve dişler için güçlendirici etki sağlayan semizotu, kolestrolü düzenler ve gut hastalığına iyi gelir. Böbrek taşı düşürmekte etkili olan semizotu, sindirim sistemini rahatlatan ve mide ülserine karşı iyileştirici bir bitki.


Altın otu

İsmini altın sarısı çiçeklerinden alan altın otu tam bir idrar söktürücü. Sindirim sistemini düzenleyici etkisi gaz problemlerini de önlüyor. Safra kesesi iltihabına iyi gelen bu bitki detoks etkisi sağlıyor. Kum ve taş dökücü özelliğinin yanısıra bağışıklık sistemini de güçlendiren altın otu düşük tansiyon sorununa karşı da etkili.

Bitki yağlarıyla saç bakımı nasıl yapılır?

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.