YEMEK

Nimetle Şaka Olmaz Ama Hazır 1 Nisan Gelmişken Yapabileceğiniz 13 Yiyecek- İçecek Şakası

Nimetle Şaka Olmaz Ama Hazır 1 Nisan Gelmişken Yapabileceğiniz 13 Yiyecek- İçecek Şakası

Malzemeleri hazırlayın sevgili okurlar! Bugün 1 Nisan!

Ağlatan elmalı şeker!

Çoluğa çocuğa, küçük kardeşe, olmadı sevgiliye yapabileceğiniz basit ama eğlenceli şakaların başında geliyor "soğanlı şeker".

7'den 70'e herkesin bayıldığı elma şekerini "biraz" değiştirip içine soğan koysak ve bunu kurbanımıza versek? Aldığı ilk ısırık ile beraber suratında oluşacak o acayip ifadeyi kameraya çeksek süper olmaz mı :)


Çikolatalı versiyonu da var :)

Bu da "soğanlı şekerin" çikolatalı versiyonu.

Bunda tercihen küçük boyutlu soğanları kullanmakta yarar var. Üstünü sıcak çikolata ile kapladığınız soğanları ağızlarına atıp çiğnemeye başlayanların surat ifadeleri muhtemelen ":S" böyle gözükecek :) - - - - - -

Diş macunlu bisküvi şakası

Yine yapımı çok basit bir şaka...

Malzemelerimiz: ortadan ikiye ayırabileceğimiz, herhangi bir marka kremalı bisküvi ve diş macunu.

Paketinden çıkardığımız bisküvileri dikkatli bir şekilde, kırmadan ortadan ikiye ayırıyoruz. Ortadaki kremayı bir bıçak yardımı ile sıyırıyor ve yerine diş macunu sıkıyoruz. Ardında birleştiriyoruz. Şakayı yapacağımız kurbanın yanına gidip bisküvi istemesini bekliyoruz :)

Biz geçen sene denemiştik!


Dondurma görünümlü patates mi? :/

Hazır havalar da ısındı, bu fırsat kaçmaz!

Önceden haşlayıp püre kıvamına getirdiğimiz 1 adet patatesi dondurma kasesinin içine güzelce dolduruyoruz ve üzerine biraz çikolata sosu ekliyor, süs için çileğimizi koyuyor ve tekrardan dolaba atıyoruz. Yarım saat sonra dolaptan çıkardığınız "lezzetli dondurmamızı" kurbanımıza ikram ediyoruz :)


Tereyağlı yumurta şakası

1 nisan sabahı için harika bir şaka geliyor şimdi...

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan yumurtalarımızı haşladıktan sonra ikiye bölüyoruz ve "kurbanımızın tarafındaki" yumurtaların sarılarını çıkarıp yerine tereyağını basıyoruz! Kamuflaj için ise üzerilerine birazcık pul biber serpiyoruz.

Ve çayımızı yudumlarken şekilden şekle giren surat ifadesini izliyoruz :) - - - - - -

Böcekli buz küpleri!

Mide bulandırıcı görünse de çok eğlenceli!

Kırtasiyelerde, büyük marketlerde veya oyuncakçılarda bulduğumuz küçük plastik böcekleri bir gece önceden buz kabına dizip üzerini su ile dolduruyor ve buzluğa atıyoruz. Ertesi gün içeceğini soğutmak isteyen kurbana hay hay deyip bardağının içine atıyoruz.

Buz eriyene kadar olayın farkına varamayan kurbanımız karınca yüzmeye başlayınca nasıl tepki verecek dersiniz? :) - - - - - -

Bozuk süt şakası

Tamam, herhangi bir gıdanın bozuk hali insanı rahatsız eder ama mevzu bahis süt ve süt ürünleri olunca işin "rengi" bir hayli değişiyor sevgili okur...

Bu şakamızda malzememiz sadece mavi renkli gıda boyası. Marketten aldığımız sütü açıp içine "1-2 damla" gıda boyasını damlatıp kapatıyor ve çalkalıyoruz.

Vay o kutuyu açacak kurbanımızın haline :) - - - - - -

İçemediğin kolayı dökeceksin :)

Herhangi bir fast food dükkanında yapabileceğiniz, karşı tarafa kısa bir süre de olsa kafayı yedirecek ilginç bir şaka bu da...

Uygun anı kollayıp menü ile beraber gelen ketçap, mayonez paketini üstten açın ve pipeti içine sokun. Sonra hazırladığımız düzeneği arkadaşınızın içeceğine yerleştirin.

Dolu olmasına rağmen içilemeyen bir bardak kola ve onunla boğuşan arkadaşınızı keyifle izleyebilirsiniz. :) - - - - - -

Sonu dramatik sürpriz yumurtalar

Hazırlanışı biraz zahmetli olsa da ufaklıklar için acımasız ama bir o kadar da komik bir 1 nisan şakası :)

Önceden aldığımız sürpriz yumurtamızın jelatinini dikkatli bir şekilde çıkarıyoruz ve içine, üzerini önceden erimiş çikolata ile kapladığımız çiğ yumurtayı koyuyoruz.

Sonuç; çocuğun kalbi ile aynı anda kırılan yumurta... Acımasız ama komik işte :))) - - - - - -

Buzdolabındaki gözler!

Ailece eğlenebileceğiniz 1 nisan şakalarımız da yok değil sevgili okuyucu.

Birçok yerde satılan yapıştırmalı gözlerden 10-15 çift alıp gece gizlice buzdolabınızdaki yiyecek&içeceklere yapıştırın.

Aile boyu şaka budur işte :) - - - - - -

Köpüren içecekler!

Hazırlanışı "buzlu karınca" ile aynı olan bu şakamızda malzememiz karınca yerine bir paket mentos şeker.

Bildiğiniz gibi mentos ile asitli içecekler inanılmaz bir tepkimeye girip önünü alamadığınız köpürmelere sebep oluyor. İçlerinde mentos olan buz küpleri sayesinde şakazede arkadaşlarınız buzlar eridikten hemen sonra bardakla dans edecekler! :) - - - - - -

Sonra hoca da durur mu? Yapıştırmış cevabı: Ya patlarsa?

Mentos kullanarak yapabileceğiniz bir başka şaka ama en extremeler arasında şüphesiz...

Bir ip vasıtası ile kapağın altına tutturduğunuz mentosun ipini kapağı kapatırken dışarı alıp kapak ve şişe ucu arasına sıkıştırıyoruz. fazlalık ipi kesmeyi unutmuyoruz tabi...

Kurbanımız kolayı açınca ip kurtuluyor ve mentos kolanın içine düşüyor. Şişeyi tutan arkadaş ise banyo yapmak zorunda kalıyor :) - - - - - -

Hamur işi yeme canım kilo yapar :P

Evet kabul ediyoruz, en listedeki en acımasız şakalardan biri bu...

Arkadaşınızın sakız paketini araklayıp 1-2 tanesinin yerine aynı boyutta kestiğimiz oyun hamurları koyuyoruz.

Sakız yerine oyun hamurunu çiğnemeye başlayan arkadaşın yavaş yavaş şekil değiştiren suratını (uzaktan tabii) izliyoruz :)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.