YEMEK

Yemek Siparişlerinizi Drone Getirsin İster Miydiniz?

Yemek Siparişlerinizi Drone Getirsin İster Miydiniz?

Yemek siparişi verdiniz ve her zamanki gibi motorlu bir kuryenin zili çalmasını bekliyorsunuz. Ancak gelen insansız bir drone!

Mynet Yemek Facebook sayfasını beğenin

En azından dronelara bahşiş vermekten kurtulduk!

2016'nın sonlarında Alphabet şirketi büyük bir haber duyurdu. ( Yıl 2016, Jetgiller ile büyümüş bir nesil olarak bence geç bile kaldık) Virjinia Tech kampüsünde Drone kargo aracı olarak kullanıldı. Hem de Virginia Üniversitesi'nin aç öğrencilerini doyurmak için! Yüzlerce burrito (dürüm) öğrencilere sorunsuz ulaştı ve bu drone kargo olayı hala devam ediyor.

drone-delivery

Tabi olayın seyri değişince birçok marka da gözünü bu muhteşem teknolojiye çevirdi. Dominos, Yeni Zelanda'da piza teslimatı için dronları kullanmaya başladı. Sipariş için 30 dakika kuralı hala geçerli! 7-Eleven (48,000'i aşkın mağazası var) ABD'nin Nevada eyaletinde çevrimiçi bir uygulama kullanarak 77 siparişi drone ile yolladı. Çoğu ürünün 10 dakikanın altında teslim edildiği açıklandı.

Hiç dışarı çıkmadan alışveriş yapmak isteyenler için muhteşem bir haber!

Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon ise drone kargonun arkasında duruyor. Hatta 30 dakika içinde teslimat yapma konusunda söz veriyorlar.

amazon-prime---amazon_GH_content_850px

Her şey iyi hoş ve oldukça hızlı ancak bir sorun var. Peki ya insanlar bu dronelara zarar verirse? Hele bir de Türkiye'de olduğunu düşünün!

Siz insansız, robot bir kurye ister miydiniz? Yorumlarınızı aşağıya bekliyorum.

Okuyucu Yorumları3 yorum
  • 4 Oy
    sipariş geldikten sonra Dron Geri dönmez????????
  • 3 Oy
    drone geri dönmez bizde
  • 2 Oy
    Bu tip dronelerin avcısı olabilecek mahalledeki çocuklar hemen geldi aklıma. Onlar için çok eğlenceli olabilecek bir ortam oluşmuş... Sapanla veya benzer bir cisimle droneleri düşürme gibi ilkel yöntemlerden tutun; frekans bozucu, frekans engelleyici veya kendi ürettiği bir frekansla droneyi evinin balkonuna yönlendirenler veya bu yazılımları çıkaranlar vs ...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.