YEMEK

Sadece Kıbrıs Yemek Kültüründe Tadabileceğiniz 7 Özel Lezzet

Sadece Kıbrıs Yemek Kültüründe Tadabileceğiniz 7 Özel Lezzet

Yemeklerinin lezzetinden, yemeklerde kullandıkları ada kültürüne, kendilerine özel bitkilerden, yine kendilerine özel pişirme teknikleriyle çok özel lezzet sırlarına sahip olan Kıbrıs mutfağının 7 özel lezzetini bir araya getirdik.

Şeftali Kebabı

Kıbrıs mutfağına özgü bir lezzet olan 'şeftali kebabı', özellikle ızgarada pişirilen yemekleri sevenlerin muhakkak tatması gereken bir lezzet. Tarifi burada.


Molehiya

Kıbrıs mutfağının değişmez simgelerinden olan molehiya yemeği, adını, yemeğin ana malzemesi olan molehiya bitkisinden alır. Tarifi burada.


Pirohu

Pirohu yemeğinin yapılış tarzı mantıya benzese de, kullanılan malzeme ve lezzet olarak mantıdan oldukça farklı bir yemektir. Tarifi burada.


Pilavuna

Pilavuna, Kıbrıs mutfağının vazgeçilmez lezzeetlerinden biridir. Tarifi öğrendiğinizde, çay saatlerinizin çok daha leziz olacağına emin olabilirsiniz. Tarifi burada.


Mücendra Pilavı

Mücendra pilavı, Kıbrıslı ev hanımlarınca sıkça yapılan bir yemektir. Yemek masanıza farklılık kazandıracak olan harika bir lezzet. Tarifi burada.


Gullurikya

Hem pratik hem de kolayca yapılabilen bu tatlı türüne çocuklarınız alışırsa, bir daha vazgeçiremeyebilirsiniz. Ayrıca pekmezi çocuklara sevdirmenizin en kolay yollarından biri. Tarifi burada.


Çiçek Dolması

Özellikle Kıbrıs mutfağında, yaz mevsimi geldiğinde sık sık sofraları süsleyen çiçek dolması, Kıbrıs'ın yalancı dolması olarak da bilinir. Kabak çiçeğini lezzete dönüştürebilmek için; Tarifi burada.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.